KPP Prudnik

Aktualności

Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Bezpieczne szlaki pogranicza
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Razem dla bezpieczeństwa
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Znakowanie rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczne Ferie 2019 – kontrola autokarów

  Od 28 stycznia na terenie województwa opolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Prudniccy policjanci ruchu drogowego w tym czasie będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz sprawdzać uprawnienia i trzeźwość kierowców. Wszystko po to, aby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do miejsc zimowego wypoczynku.

 2. Miał ponad 2 promile alkoholu i wjechał w latarnię

  18-latek mając ponad 2 promile alkoholu wjechał w latarnię. Dodatkowo nie miał prawa jazdy. Młody mężczyzna został zatrzymany przez prudnickich policjantów. Jak tłumaczył funkcjonariuszom – świętował swoje urodziny. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi teraz do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

 3. 19 i 21-latek zatrzymani za włamania i zniszczenie mienia

  Prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do kiosku oraz saloniku prasowego na terenie Prudnika. Pokrzywdzeni wartość skradzionego oraz zniszczonego mienia oszacowali na prawie 5 000 złotych. 19 i 21-latek usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Teraz grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 4. Podkom. Andrzej Kolasa nowym Komendantem Komisariatu Policji w Głogówku

  Podkomisarz Andrzej Kolas został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Głogówku. Wprowadzenie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz funkcjonariusze i pracownicy miejscowego komisariatu.

 5. Spotkanie policjantów z wolontariuszami WOŚP

  W najbliższą niedzielę odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz prudniccy policjanci spotkali się wolontariuszami przypominając im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób.

 6. Główny Inspektor Sanitarny i Komenda Główna Policji ostrzegają - Dopalacze kradną życie !

  Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 7. Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

  52-letni kierowca porsche miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i 400 km do przejechania. Został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka oraz zdecydowanej reakcji policjantów z Głogówka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

 8. Grafik znakowania rowerów - czerwiec

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie prudnickim trwa akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i na terenie jednostek podległych.

Polecane strony