KPP Prudnik

Aktualności

Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczne szlaki pogranicza
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Znakowanie rowerów
Razem dla bezpieczeństwa
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki

  Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna rośliny uprawiał w wynajmowanych budynkach na terenie dwóch powiatów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 80 krzewów, specjalistyczny sprzęt do ich uprawy, a także 10 000 złotych na poczet przyszłej kary. Mieszkaniec województwa opolskiego usłyszał już zarzuty związane z uprawą i posiadaniem narkotyków. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 2. Narada roczna podsumowująca pracę prudnickich policjantów

  Prudniccy policjanci podsumowali 2017 rok. Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podinsp. Krzysztof Urban omówił wyniki pracy funkcjonariuszy i podsumował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. W odprawie wzięli udział m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta, Starosta Powiatu Prudnickiego, Burmistrz Prudnika. Włodarze regionu podziękowali za rok dobrej pracy policjantów i wzorowo układającą się współpracę.

 3. „Zostań Policjantem” - spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy

  Prudniccy policjanci przeprowadzili spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Prudniku. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Renata Worek.

 4. Podkom. Andrzej Kolasa nowym Komendantem Komisariatu Policji w Głogówku

  Podkomisarz Andrzej Kolas został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Głogówku. Wprowadzenie odbyło się w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz funkcjonariusze i pracownicy miejscowego komisariatu.

 5. Policjanci uczą się czeskiego - policisté se uči česky

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku biorą udział w kursie z języka czeskiego. Zajęcia dla funkcjonariuszy prowadzone są w ramach projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici". Celem szkolenia jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy policjantami, a obywatelami Republiki Czeskiej.

 6. Policjanci ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

  18 prudnickich policjantów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i otrzymało tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin i prowadzony był przez wykwalifikowanych instruktorów. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezecne pres hranici".

 7. Trzeźwy poranek” na terenie powiatu prudnickiego

  Blisko 400 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci ujawnili 1 osobę, który zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich i opolskich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

 8. Nowy sprzęt dla prudnickich policjantów

  W Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu m. in. do oznakowania miejsca wypadku drogowego lub innych nagłych zdarzeń. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Starostę Prudnickiego Radosława Roszkowskiego na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. Sprzęt o wartości 8 500 złotych zakupiony został przez Powiat Prudnicki w ramach partnerskiego projektu „Razem dla bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego – ETAP II”.

Polecane strony