KPP Prudnik

Aktualności

„RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV”
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Bezpieczne szlaki pogranicza
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Razem dla bezpieczeństwa
Razem dla bezpieczeństwa etap III
Znakowanie rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami

  Prudniccy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu prudnickiego. W trakcie pogadanek funkcjonariusze uświadamiali przyszłych kierowców, jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą auta i zachęcali aby w przyszłości zostali odpowiedzialnymi kierowcami. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach projektu RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap IV.

 2. Akcja „Znicz 2019” - zmiany w organizacji ruchu drogowego

  31 października rozpocznie się ogólnopolska akcja ZNICZ 2019. Na drogach powiatu pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób odwiedzających groby swoich bliskich. Działania funkcjonariuszy skoncentrowane będą na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku w rejonie cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

 3. Podsumowanie akcji „Znicz 2019”– było bezpiecznie

  Prudniccy policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy było bezpiecznie. Policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy oraz niegroźną kolizję. W zdarzeniach tych 1 osoba została ranna. Policjanci przeprowadzili ponad 300 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.

 4. Oszuści, ich metody i jak się przed nimi ustrzec

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by zwabić swoje ofiary w sidła. Kto nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy żołnierza lub lekarza będącego na misji w Iraku? Pomimo licznych apeli i informacji w mediach, wciąż nie brakuje tych osób, które dają się oszukać. Straty, jakie ponoszą, są bardzo dotkliwe. Niejednokrotnie osoby te tracą cały dorobek swojego życia.

 5. Turniej Strzelecko - Obronny o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku

  W Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku odbył się Turniej Strzelecko - Obronny, którego współorganizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Prudniku. W konkurencjach o charakterze wojskowym rywalizowało 8 drużyn z powiatu prudnickiego. Celem imprezy było kształtowanie właściwych postaw oraz wychowanie patriotyczne i społeczne młodzieży.

 6. Policyjna grupa "SPEED" aktywna na drogach powiatu prudnickiego

  Policjanci z prudnickiej drogówki realizując zadania w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 105 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach.

 7. Podczas przygotowań do Święta Zmarłych bądźmy czujni, nie dajmy się okraść!

  W związku ze zbliżającymi się świętami, coraz więcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Jest to okres w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, aby nie paść ofiarą złodziei. Kiedy jesteśmy pochłonięci porządkami nie zapominajmy o swoich saszetkach z pieniędzmi i dokumentach. Nie pozostawiajmy w zaparkowanych pojazdach wartościowych przedmiotów.

 8. Policjanci i Foksi z wizytą w przedszkolu

  Prudniccy policjanci spotkali się z przedszkolakami. Mundurowi opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy i uczyli dzieci bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze przypomnieli maluchom, jak ważne jest używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Największą niespodzianką dla dzieci okazała się wizyta przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym partnerem o imieniu Foksi.

Polecane strony