KPP Prudnik

Aktualności

Bezpieczna i przyjazna szkoła
Znakowanie rowerów
Bezpieczne szlaki pogranicza
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Razem dla bezpieczeństwa
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Niesłyszący i niedosłyszący petenci

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - bez alkoholu i bez dopalaczy

  Prudniccy policjanci, strażacy oraz przedstawiciel sanepidu przeprowadzili kampanię profilaktyczną na kąpielisku w Dębinie oraz Białej. Kluczowe było, aby każdy z wypoczywających zrozumiał, że bezpiecznie znaczy bez dopalaczy, bez narkotyków i bez alkoholu. Policjanci przypominali o różnych sytuacjach z kraju, gdzie eksperymenty z zażyciem dopalacza okazały się zgubne. Funkcjonariusze rozmawiali także o właściwym korzystaniu z kąpielisk. Pływanie pod wpływem alkoholu czy skoki do wody w miejscach niedozwolonych mogą skończyć się tragicznie.

 2. Dzień Otwarty Prudnickiej Komendy

  Prudnicką komendę tłumnie odwiedzili mieszkańcy naszego powiatu. W ramach "Drzwi otwartych" zwiedzający mogli między innymi zwiedzić budynek komendy oraz zobaczyć pokaz wyszkolenia psa służbowego. Ponadto osoby zainteresowane służbą w Policji mogły uzyskać informację na temat warunków rekrutacji i specyfiki służby. Natomiast najmłodsi przypomnieć sobie przypisy drogowe na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego, czy też pobawić się na dmuchanych zamkach.

 3. 27-latek zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków

  Prawie 160 gramów marihuany znaleźli prudniccy kryminalni w mieszkaniu 27-latka. Dodatkowo na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad 4 000 złotych. Mieszkaniec Prudnika usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

 4. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  W ciągu 5 miesięcy mieszkańcy Opolszczyzny ponad 4 000 razy, przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszali nam różne niepokojące ich zjawiska. Między innymi dzięki takim zgłoszeniom na Krajowej Mapie, policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym.

 5. ROZPOCZĘCIE PROJEKTU „BEZPIECZNE SZLAKI POGRANICZA POLSKO-CZESKIEGO”

  Rozpoczęła się realizacja projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020. Koordynatorem projektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Opolu i Komenda Wojewódzka w Policji w Ostrawie. Projekt bezpośrednio przygotowywany jest przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i Komendy Powiatowej Policji w Bruntalu i będzie realizowany do końca kwietnia 2018 r.

 6. Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 7. Nowy sprzęt dla prudnickich policjantów

  W Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu m. in. do oznakowania miejsca wypadku drogowego lub innych nagłych zdarzeń. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Starostę Prudnickiego Radosława Roszkowskiego na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. Sprzęt o wartości 8 500 złotych zakupiony został przez Powiat Prudnicki w ramach partnerskiego projektu „Razem dla bezpieczeństwa – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego – ETAP II”.

 8. Uwaga na maszyny rolnicze na drogach

  Żniwa to czas intensywnych prac polowych. W związku z tym na drogach często można spotkać maszyny rolnicze. Na drogach powiatu prudnickiego doszło już do 2 groźnych zdarzeń z udziałem takich pojazdów. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Polecane strony