KPP Prudnik

Aktualności

Razem dla bezpieczeństwa
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Znakowanie rowerów
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczne szlaki pogranicza
Niesłyszący i niedosłyszący petenci

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Policjanci uratowali życie czteroosobowej rodziny

  Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji prudnickich policjantów nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i pożaru domu, w którym spała czteroosobowa rodzinna. Starsi sierżanci Katarzyna Gaworek i Witold Różycki, na co dzień policjanci ruchu drogowego w trakcie nocnej służby zauważyli pożar komina w jednym z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze natychmiast zaalarmowali straż pożarną i sami ruszyli z pomocą.

 2. II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku

  Po raz drugi został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody.

 3. Sporty walki to jego pasja

  Aspirant Krzysztof Babisz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zdobył srebrny medal podczas międzynarodowych mistrzostw w brazylijskim jiu – jitsu w Krapkowicach. Policjant od 6 lat trenuje sztuki walki i samoobrony. Funkcjonariusz na swoim koncie ma wiele sukcesów między innymi złoty medal Pucharu Polski.

 4. Ćwiczenia „GRZYBIARZ” na pograniczu polsko-czeskim

  Starszy mężczyzna udał się do lasu na grzyby i nie wrócił przed zmrokiem. Zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W jego poszukiwania zaangażowali się polscy i czescy policjanci, Straż Leśna, Straż Graniczna oraz Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń „Grzybiarz” zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Celem działań było sprawdzenie poziomu mobilności poszczególnych służb w przypadku działań kryzysowych oraz współpraca międzynarodowa.

 5. IV Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku

  Dobra zabawa i wielkie emocje towarzyszyły drużynom uczestniczącym w IV Turnieju Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Policjanci zawody zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych z gminy Prudnik. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 6. Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię oraz elektronarzędzia

  Kryminalni zatrzymali mieszkańca Prudnika podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego oraz samochodu. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia i wyroby jubilerskie. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na blisko 13 000 złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. 31-latek usłyszał już 2 zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna już wcześniej była karany za podobne przestępstwa. Teraz w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

 7. Grafik znakowania rowerów na sierpień

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i na terenie jednostek podległych.

 8. „Dzień Odblasków” w powiecie prudnickim

  Prudniccy policjanci zachęcali do noszenia odblasków najmłodszych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi w przedszkolach mówili o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, promując noszenie elementów odblaskowych. Każde dziecko otrzymało również w prezencie odblask. Okazją do spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego były działania pn. „Dzień Odblasków 2017”.

Polecane strony