KPP Prudnik

Aktualności

Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik
Znakowanie rowerów
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Razem dla bezpieczeństwa
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Bezpieczne szlaki pogranicza

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Wandal zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie

  22-latek rozbił czołową szybę w zaparkowanym pojeździe. Młody mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności policjanta będącego po służbie. Pokrzywdzony swoje straty wycenił na prawie 2 000 złotych. Mieszkaniec powiatu nyskiego usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 2. 32 latek „opiekował” się 2-letnią córeczką mając prawie 5 promili alkoholu we krwi

  Do tragedii mógł doprowadzić 32-letni mieszkaniec gminy Biała, który mając prawie 5 promili alkoholu we krwi opiekował się dwuletnią córką. Matka dziecka w tym czasie była w pracy. Policjantów zaniepokoił głośny płacz dziecka. Sierż. szt. Adrian Landwójtowicz oraz st. sierż. Mateusz Małek nie przeszli obojętnie wobec takiej sytuacji. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Teraz mężczyzna odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku. Za takie przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny.

 3. RUSZYŁA AKCJA ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY''

  Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Przez cały wrzesień prudniccy policjanci dbać będą o bezpieczeństwo dzieci w drodze do jak i ze szkoły. Podczas spotkań z najmłodszymi policjanci opowiadać będą jak unikać niebezpieczeństw oraz przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 4. Trzeźwy poranek na drogach powiatu prudnickiego

  Prawie 200 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci zatrzymali 2 osoby, które zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

 5. Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

  Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów z Głogówka po telefonicznym zgłoszeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego 34-latka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

 6. Policjanci zabezpieczyli wyścig kolarski

  W Prudnika odbył się V Memoriał im. Stanisława Szozdy. W zabezpieczeniu wyścigu brali udział prudniccy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

 7. Za nim wybierzesz się na grzybobranie

  Jak co roku o tej porze wielu miłośników grzybów wyrusza do lasu. To też bardzo dobra forma aktywnego wypoczynku. Przede wszystkim trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie i solidnie do leśnej wyprawy się przygotować. Wraz ze zbliżającą się jesienią przypominamy o wskazówkach, którymi warto się kierować gdy jesteśmy w lesie.

 8. Portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o kradzież pieniędzy

  Oszust podając się za „listonosza” wszedł do mieszkań dwóch starszych osób i wykorzystując ich nieuwagę skradł łącznie prawie 5 000 złotych. Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym Policji w Prudniku pod numerem tel. 77 434 18 03.

Polecane strony