KPP Prudnik

Aktualności

Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Razem dla bezpieczeństwa
Znakowanie rowerów
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Bezpieczne szlaki pogranicza
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Uważajcie na oszustów

  Dwie mieszkanki powiatu prudnickiego straciły łącznie 66 000 złotych. Oszuści działający metodą „na córkę” na kilkanaście prób, niestety w 2 przypadkach zwiedli starsze osoby. Przeczytajcie nasze rady – tak, by następnym razem nie dać się oszukać i nie stracić dorobku życia. Pamiętajmy też o tym, żeby nie przekazywać obcym osobom pieniędzy.

 2. Grafik znakowania rowerów - maj

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie prudnickim trwa akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i na terenie jednostek podległych.

 3. Na wypoczynek tylko bezpiecznym autokarem – wykaz numerów kontaktowych oraz punktów kontrolnych autokarów na terenie Opolszczyzny

  Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które zwracają uwagę funkcjonariusze. Opolscy policjanci sprawdzają busy i autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki czy zielone szkoły. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy - nauczyciel, rodzic czy opiekun.

 4. Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu prudnickiego – było bezpiecznie

  Długi majowy weekend za nami. W tym okresie na terenie powiatu miało miejsce 17 kolizji drogowych. W zdarzeniach tych na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości prawie 800 kierujących. Zatrzymując 3 osoby, które zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

 5. Prudnickie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

  Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku – podinsp. Renata Worek, wzięła udział w obchodach Konstytucji 3 Maja. Główna uroczystość odbyła się na Plac Wolności pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych oraz służb mundurowych.

 6. Ku przestrodze...

  6-latek wbiegł wprost pod koła jadącego pojazdu. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans na reakcję. Chłopak z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Policjanci apelują o większy nadzór nad najmłodszymi oraz przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 7. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

  Jechał w sposób brawurowy i niebezpieczny, swoją podróż zakończył na znaku drogowym. Kompletnie pijanego obywatela Ukrainy zatrzymali świadkowie zdarzenia, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem u kierowcy osobowego fiata pokazało ponad 3 promile alkoholu. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

 8. Mali goście z wizytą w prudnickiej komendzie

  Funkcjonariuszy z Prudnika odwiedziła 20-osobowa grupa przedszkolaków. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się pokaz wyszkolenia policyjnego psa oraz radiowozy. Na zakończenie nasi goście otrzymali elementy odblaskowe.

Polecane strony