KPP Prudnik

Aktualności

Bezpieczne szlaki pogranicza
Bezpieczna i przyjazna szkoła
Znakowanie rowerów
Razem dla bezpieczeństwa - etap II
Niesłyszący i niedosłyszący petenci
Razem dla bezpieczeństwa
Koordynator działania Policji w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie w KPP Prudnik

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Filmy

Najczęściej czytane

 1. Grafik znakowania rowerów na sierpień

  Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku i na terenie jednostek podległych.

 2. Powiatowe obchody Święta Policji

  Na terenie Komendy Powiatowej w Prudniku Policji, odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W uroczystym apelu uczestniczył m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz, przedstawiciel Wojewody Opolskiego, Starosta Prudnicki, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz prokuratury. W trakcie uroczystości policjantki i policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 3. Debata społeczna ,,Młody kierowca - rozważny i trzeźwy''.

  W Prudnickim Ośrodku Kultury odbyła się debata społeczna zorganizowana przez prudnickich policjantów. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas spotkania prowadzący omówili m. in. najważniejsze zagadnienia ruchu drogowego oraz sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 4. Miał ponad pół promila i przekroczył dozwoloną prędkość

  Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 36–latka, który kierował volkswagenem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Mieszkańcowi gminy Biała grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

 5. Polska Policja Dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

 6. 28-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

  Policjanci z Prudnika zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. 28-latek usłyszał już prokuratorski zarzut. Na wniosek policji i prokuratora, sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić do 25-lat więzienia, a nawet dożywocie.

 7. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  W ciągu 5 miesięcy mieszkańcy Opolszczyzny ponad 4 000 razy, przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszali nam różne niepokojące ich zjawiska. Między innymi dzięki takim zgłoszeniom na Krajowej Mapie, policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków oraz zatrzymali prawa jazdy piratom drogowym.

 8. Bezpieczni w Cyberprzestrzeni

  W Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku funkcjonariusz z Sekcji do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadził szkolenie dla ok. 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Prudnickiego pod hasłem „Cyberbezpieczny uczeń”.

Polecane strony