Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 09.05.2018

Jechał w sposób brawurowy i niebezpieczny, swoją podróż zakończył na znaku drogowym. Kompletnie pijanego obywatela Ukrainy zatrzymali świadkowie zdarzenia, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem u kierowcy osobowego fiata pokazało ponad 3 promile alkoholu. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (7 maja), tuż przed godziną 12:00 na obwodnicy miejscowości Biała. Tam według relacji świadków, kierujący osobowym fiatem jadąc w sposób brawurowy oraz niebezpieczny stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. Wówczas świadkowie zdarzenia, którzy pośpieszyli kierowcy z pomocą wyczuli od niego alkohol i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości ujętego mężczyzny. W wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Okazał się nim 43-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył policjantom kłótnią z żoną.

43-latek już stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany. Teraz mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski oraz minimalnie 5 000 złotych.

Wzorowa reakcja i postawa świadków zdarzenia być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

  • Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków
  • Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków
  • Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków