Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Wzorowa reakcja świadka i kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 28.08.2018

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów z Głogówka po telefonicznym zgłoszeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego 34-latka. Za taki czyn grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 sierpnia), tuż po godzinie 21:00 na terenie gminy Głogówek. Tamtejszy dyżurny policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który miał jechać dostawczym citroenem. Według zgłaszającego, kierujący tym pojazdem poruszał się całą szerokością drogi, uderzając po drodze w nasyp ziemny oraz ogrodzenie jednej z posesji.

Już po chwili interweniujący policjanci na jednym z parkingów zauważyli naocznego świadka oraz dostawczego busa, w którym na miejscu kierowcy siedział mieszkaniec powiatu gryfińskiego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 34-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania wykazał u niego ponad 3 promile alkoholu.

Teraz 34-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu nawet do 2 lat więzienia,  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Przekazane przez świadka informacje i zdecydowana reakcja policjantów, być może zapobiegły tragedii na drodze.