Policjanci zabezpieczyli wyścig kolarski - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli wyścig kolarski

Data publikacji 10.09.2018

W Prudnika odbył się V Memoriał im. Stanisława Szozdy. W zabezpieczeniu wyścigu brali udział prudniccy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasie wyścigu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla wszystkich służb. W zapewnieniu bezpieczeństwa na prudnickich ulicach oprócz policjantów wzięli udział również strażacy oraz strażnicy miejscy. Sprawą priorytetową było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień, na jakie natrafią kierowcy i piesi.

Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach z odcinkami dróg i ulic wyłączonymi na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu kolumny wyścigu dbali m.in. o to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię. Policjanci byli też zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych.

Prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie wyścigu przez prudnickich policjantów, współpraca z organizatorem i innymi służbami sprawiły, że w czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.