Miał prawie 2,5 promila - wjechał w zaparkowane pojazdy - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Miał prawie 2,5 promila - wjechał w zaparkowane pojazdy

Data publikacji 02.10.2018

26-latek mając prawie 2,5 promila alkoholu wjechał w zaparkowane pojazdy. Młody mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany przez prudnickich policjantów ruchu drogowego. Jak tłumaczył funkcjonariuszom chciał jedynie przestawić samochód. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi teraz do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę (29 września), tuż przed godziną 10:00 na terenie Prudnika. Dyżurny policji otrzymał informację o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowego volkswagena wjechał w dwa zaparkowane pojazdy. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego potwierdzili to zgłoszenie.

Jak się okazało, pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedynie chciał przestawić samochód. Szybko wyszło również na jaw, że nie miał on nigdy prawa jazdy.

26-latek podróżował z kolegą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.