O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

O bezpieczeństwie z przyszłymi kierowcami

Data publikacji 30.10.2019

Prudniccy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu prudnickiego. W trakcie pogadanek funkcjonariusze uświadamiali przyszłych kierowców, jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą auta i zachęcali aby w przyszłości zostali odpowiedzialnymi kierowcami. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach projektu RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap IV.

Podczas spotkań funkcjonariusze przekazali najważniejsze informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili najczęstsze przyczyny wypadków drogowych oraz uświadamiali przyszłych kierowców, jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą samochodu. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów oraz na znaczenie elementów odblaskowych.

Ponadto, policjanci na podstawie filmu instruktażowego omówili jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego oraz jak się zachować będąc jego świadkiem. Przypomnieli  także jak na miejsce wezwać służby ratunkowe, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak ważne znaczenie ma stosowanie tzw. korytarza życia.

Przeprowadzone spotkania związane były z realizacją projektu RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - Etap IV.

  • Policjantka pokazuje kursantom zasadę działania urządzenia na zawartości alkoholu w organizmie.
  • Policjanci na podstawie filmu instruktażowego omawiają jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego oraz jak się zachować będąc jego świadkiem.
  • Policjanci omawiają kursantom zasadę działania urządzenia na zawartość narkotyków w organizmie.
  • Policjanci rozmawiają z kursantami na temat bezpieczeństwa na drodze.
  • Policjanci zwracają uwagę przyszłym kierowcą jakie istotne znaczenie dla służb ratunkowych ma stosowanie tzw. korytarza życia.
Ładowanie odtwarzacza...