Działania prudnickiej grupy "SPEED" - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Działania prudnickiej grupy "SPEED"

Data publikacji 26.11.2019

Prudniccy policjanci ruchu drogowego realizując zadania w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali kolejnych 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Od lipca br. funkcjonariusze namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 7 piratów drogowych straciło już prawo jazdy. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

Policjanci z prudnickiej drogówki realizując zadania grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 2 mieszkańcom powiatu opolskiego, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 34-latek, który jechał osobową mazdą 108 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 104 km/h miał na liczniku 40-latek jadący hondą.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Dobroszewicach.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Tylko od lipca br. mundurowi realizujący zadania grupy „Speed” namierzyli prawie 600 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 7 piratów drogowych straciło już prawo jazdy. Policjanci wyeliminowali z dróg także 10 kierujących pod działaniem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

  • Zatrzymany do kontroli kierujący hondą, który w obszarze zabudowanym jechał 104 km/h gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
  • Zatrzymany do kontroli kierujący mazdą, który w obszarze zabudowanym jechał 108 km/h gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.