„Dzień Odblasków” na terenie powiatu prudnickiego - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

„Dzień Odblasków” na terenie powiatu prudnickiego

Data publikacji 01.02.2017

Na terenie powiatu prudnickiego przeprowadzona został akcja „Dzień Odblasków”. Działania miały na celu propagowanie idei noszenia odblasków przez pieszych oraz rowerzystów. Policyjne działania cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie mieszkańców oraz spotkały się z dużą życzliwością.

Od wczesnych godzin porannych prudniccy policjanci prowadzili działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Można ich było spotkać w miejscach gdzie panuje wzmożony ruch pieszych i w miejscach niebezpiecznych. Policjanci wręczali  odblaski  osobom pieszym natomiast kierowcom zawieszki zapachowe propagujące  zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych.

Celem takich działań jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

W Polsce „Dzień Odblasków” odbył się po raz pierwszy. Akcja została zorganizowana w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

Policyjne działania cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie mieszkańców oraz spotkały się z dużą życzliwością.

  • policjanci rozdają odblaski
  • policjanci rozdają odblaski
  • policjanci rozdają odblaski
  • policjanci rozdają odblaski
  • policjanci rozdają odblaski
  • policjanci rozdają odblaski