Działania „Alkohol i narkotyki” - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Sonda

Kto Twoim zdaniem jest najbardziej rozpoznawalnym dzielnicowym ?

Działania „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 06.02.2017

W powiecie prudnickim po raz kolejny prowadzona była akcja „Alkohol i narkotyki”. Policjanci w ramach działań skontrolowali blisko 250 pojazdów w celu ujawnienia i wyeliminowania z ruchu tych kierowców, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

3 lutego br. policjanci z prudnickiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP Opole prowadzili akcję pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

W trakcie tych działań skontrolowano blisko 250 kierujących, których poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego po użyciu alkoholu. Tej osobie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Tego typu akcje, prowadzone przez policjantów w całym kraju, mają na celu uświadomienie kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że kierującym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających oprócz utraty prawa jazdy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.