Dbamy o bezpieczną zabawę i wypoczynek w trakcie ferii - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Dbamy o bezpieczną zabawę i wypoczynek w trakcie ferii

Data publikacji 09.02.2017

Już niedługo ferie zimowe na Opolszczyźnie. Prudniccy policjanci częściej niż zwykle odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku. Podczas takich spotkań mundurowi przekazują im niezbędną wiedzę na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły i zadowolone wróciły do szkoły i przedszkola.

Za kilka dni w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas kiedy nasze dzieci wyjeżdżają na zimowiska, kolonie  a także w odwiedziny do swoich bliskich. Aby ten czas był bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać prudniccy policjanci częściej niż zwykle odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z najmłodszymi o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku. 

Podczas spotkań funkcjonariusze przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Mundurowi przestrzegają przed zabawami w miejscach położonych blisko drogi czy też zbiorników wodnych, a także by na łyżwach jeździły tylko na wyznaczonych lodowiskach. A gdy pozostaną już same w domu m.in. o konieczności zamykania drzwi na klucz i nie wpuszczania do domu osób nieznajomych.

  • Spotkania policjantów z dziećmi
  • Spotkania policjantów z dziećmi
  • Spotkania policjantów z dziećmi
  • Spotkania policjantów z dziećmi