Uratowany przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Uratowany przed wychłodzeniem

Data publikacji 09.02.2017

Prudniccy policjanci wspólnie z pracownikami instytucji pomocowych sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Działania prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych. Podczas jednej z takich kontroli patrol znalazł wyziębionego starszego mężczyznę, który leżał w śniegu. Pamiętajmy, że nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz, może okazać się zabójcze. Czasami wystarczy jeden telefon aby uratować komuś życie.

Podczas wspólnego patrolu, policjanci i pracownicy instytucji pomocowych działających na terenie powiatu prudnickiego, sprawdzali opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery, czyli te miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.

W trakcie kontroli tych miejsc, tuż po godzinie 21:00 patrol odnalazł wyziębionego starszego mężczyznę. Bezdomny 64-latek leżał w śniegu na drodze gruntowej prowadzącej do kompleksów działkowych. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej mężczyźnie. Następnie 64-latek został przewieziony do budynku komendy, gdzie spędził noc. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę, która może potrzebować pomocy - nie przechodźmy obok niej obojętnie. Czasami wystarczy jeden telefon aby uratować komuś życie. Apelujemy również o informowanie instytucji pomocowych o osobach nieporadnych, starszych mieszkających samotnie lub będących w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie podczas mrozów może być zagrożone.

  • Policjanci szukają bezdomnych
  • Policjanci szukają bezdomnych
  • Policjanci szukają bezdomnych