Stracili prawo jazdy za prędkość - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Stracili prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 13.02.2017

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista w terenie zabudowanym jechał prawie 100 km/h za szybko. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Podczas minionego weekendu mundurowi w miejscowości Stare Kotkowice zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym.

Jednym z nich był 37-letni kierowca bmw, który w terenie zabudowanym jechał 146 km/h. Mieszkaniec gminy Głogówek przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h. Znacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 27-latek kierujący osobowy audi. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego jechał 108 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. 27-latek dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. W przypadku 37-latka sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.