Ruszyła akcja znakowania rowerów - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Ruszyła akcja znakowania rowerów

Data publikacji 06.04.2017

Wraz z wiosną rozpoczął się sezon rowerowy. Jak co roku prudniccy policjanci już znakują jednoślady. Głównym celem takich działań jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych.

Działania "Oznakuj swój rower" cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku na pierwsze takie znakowanie do Komendy Powiatowej Policji w Prudniku wstawiło się 19 osób. Byli wszyscy - seniorzy, młodzież oraz rodzice z dziećmi.

Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu. Poprzez naniesienie cech identyfikacyjnych ograniczamy również zjawisko kradzieży.

Przypomnijmy!

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Policjanci indywidualny numer wygrawerują w co najmniej dwóch miejscach.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

  • Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru, a po wygrawerowaniu numeru zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych (E-RPO),
  • Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia),
  • Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

Pozostałe terminy znakowania rowerów w kwietniu:

12.04.2017 r. w godz. 11:00 – 13:00 na terenie Komisariatu Policji w Głogówku przy ul. Dworcowej 22.

19.04.2017 r. w godz. 11:00 – 13:00 na terenie Posterunku Policji w Białej przy ul. Prudnickiej 29a,

26.04.2017 r. w godz. 12:00 – 14:00 na terenie Komedy Powiatowej Policji w Prudniku przy ul. Skowrońskiego 39,

  • Ruszyła akcja znakowania rowerów
  • Ruszyła akcja znakowania rowerów
  • Ruszyła akcja znakowania rowerów