JECHALI ZA SZYBKO - STRACILI PRAWO JAZDY - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

JECHALI ZA SZYBKO - STRACILI PRAWO JAZDY

Data publikacji 19.04.2017

Prudniccy policjanci zatrzymali 3 kierowców za przekroczenie prędkości. Każdy z nich jechał powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyźni otrzymali mandat, punkty karne i stracili prawo jazdy.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Podczas świątecznego weekendu mundurowi zatrzymali prawo jazdy 3 kierującym. Do wszystkich tych  zdarzeń doszło w miejscowości Stare Kotkowice w pow. prudnickim.

Pierwszy z zatrzymanych to 31-letni kierowca mazdy, który w terenie zabudowanym jechał 123 km/h. Mieszkaniec województwa śląskiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 73 km/h. Niecałą godzinę później funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego kierującego, który na liczniku miał 108 km/h. W trzecim przypadku 19-latek kierujący oplem pędził 110 km/h. Poza utratą prawo jazdy, kierowcy otrzymali mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli - pomimo cofniętych uprawnień - będzie nadal kierować autem, czas zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Przy kolejnej kontroli, gdy kierowca nie dostosuje się do zakazu,  starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. W związku ze zmieniającą się pogodą ,warunki jazdy są trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

  • JECHALI ZA SZYBKO - STRACILI PRAWO JAZDY