Kierowała z promilami, bez prawa jazdy i niesprawnym autem - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Kierowała z promilami, bez prawa jazdy i niesprawnym autem

Data publikacji 09.05.2017

Prudniccy policjanci zatrzymali 38-latkę, która kierowała osobowym daewoo tico mając ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo kobieta nigdy nie miał prawa jazdy, a samochód, którym jechała w ogóle nie powinien poruszać się po drodze. Zatrzymanej grozi teraz do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

8 maja, tuż po godzinie 11:00 prudniccy policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Lubrza zatrzymali osobowe daewoo tico. Powodem kontroli był brak zapiętych pasów przez kierującą tym pojazdem. Szybko jednak okazało się, że był to dopiero początek kłopotów 38-letniej mieszkanki powiatu prudnickiego.

Funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że kobieta nigdy nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto samochód, którym się poruszała od blisko 3 lat nie miał ważnych badań technicznych, a od 2 lat ubezpieczenia.

Teraz 38-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.