Szczęśliwy finał poszukiwań - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 31.05.2017

Ponad dwie doby trwały poszukiwania za zaginionym 16-latkiem. Młodego mężczyznę szukało blisko 150 policjantów, strażaków, ratowników oraz strażników leśnych. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt, w tym drony i quady. Mieszkaniec powiatu prudnickiego został odnaleziony w lesie. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że 16-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego zaginął 28 maja w godzinach porannych. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym jednostki ościenne, strażaków, ratowników oraz w ramach współpracy transgranicznej – swoich czeskich kolegów. Całą akcją kierował Naczelnik Wydziału Kryminalnego prudnickiej komendy.

W poszukiwaniach po polskiej stronie uczestniczyło blisko 150 osób: policjantów, strażaków z OSP Moszczanka, strażników leśnych i miejskich, leśników oraz ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej (grupa zajmująca się poszukiwaniem osób działająca na zasadzie wolontariatu).

Funkcjonariusze sprawdzili m.in. dworce, tereny leśne oraz pustostany. Do akcji użyto samochody terenowe, quady, specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy a także drony oraz psy służbowe.

30 maja, tuż po godzinie 14:00, chłopak został odnaleziony w lesie w okolicach Dębowca. 16-latek był wyczerpany i został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w poszukiwaniach. Podziękowania należą się również Starostwu Powiatowemu w Prudniku za zapewnienie wody oraz prowiantu dla osób zaangażowanych w akcję.

  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań
  • Szczęśliwy finał poszukiwań