„Trzeźwy poranek” na terenie powiatu prudnickiego - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

„Trzeźwy poranek” na terenie powiatu prudnickiego

Data publikacji 06.06.2017

Blisko 900 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci ujawnili 3, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Jednym z nich był 21-letni obywatel Niemiec. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu prudnickiego kierowcy mogli zobaczyć więcej niż zwykle policyjnych patroli. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 900 kierujących. Wśród tej grupy zatrzymali 3 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol i usiedli za kierownicą. 

Jak się okazało, jednym z nich był 21-letni obywatel Niemiec, który kierował osobowym oplem. W drugi przypadku był to mieszkaniec powiatu prudnickiego, który prowadził dostawczego mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trzecim przypadku 30-letni kierowca dostawczego forda prowadził auto po użyciu alkoholu.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu, czy też kierując bez uprawnień stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. W działania wykorzystano m. in. nowe testery alkoholowe zakupione przez Gminę Lubrza i przekazane w użyczenie prudnickim policjantom.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.