Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy

Data publikacji 14.06.2017

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali kolejnych 3 piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Niemodlin, który w terenie zabudowany jechał 112 km/h. Wszyscy mężczyźni stracili już prawo jazdy na 3 miesiące.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Niemodlin, który pędził osobowym oplem 112 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 108 km/h miał na liczniku podróżujący również oplem 48-letni mieszkaniec gminy Głuchołazy.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w miejscowości Łąka Prudnicka.

Kolejnym piratem drogowym okazał się mieszkaniec Słupska. 23-latek został zatrzymany do kontroli na terenie miasta po godzinie 23:00. Młody kierowca pędził osobową skodą 114 km/h pomimo, że w tym czasie obowiązywała prędkość do 60 km/h.

Wszyscy mężczyźni już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.