Oświadczenie do artykułu ,,Mniej Strzelania” - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Oświadczenie do artykułu ,,Mniej Strzelania”

Data publikacji 27.07.2017

Nie ma żadnych ograniczeń strzelań programowych i nie brakuje amunicji. Policjanci odbywają szkolenia strzeleckie zgodnie z planem szkoleń

Nieprawdą jest informacja o rzekomym braku amunicji dla opolskich policjantów. Jest ona wyssana z palca i wprowadza w błąd opinię publiczną.

26 lipca 2017 roku,  na łamach Gazety Wyborczej w Opolu ukazał się artykuł pt. „Mniej strzelania”. Jego autorka, pani Anna Pawlak formułuje twierdzenie, jakoby zawieszenie „śród strzeleckich” spowodowane było brakiem amunicji  - co jest zwykłym kłamstwem. Dziennikarka nie pofatygowała się nawet - zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej -  zapytać czy jest to prawda.

Przypomnijmy, że tzw. środy strzeleckie to zajęcia dodatkowe, a nie obowiązkowe. Z inicjatywą ich powstania wyszli policjanci z sekcji doskonalenia zawodowego wydziału kadr i szkolenia KWP w Opolu. Pomysł został zaakceptowany przez kierownictwo, przyjął się i na dodatkowe zajęcia zgłaszali się policjanci chcący polepszyć swoje umiejętności. Chwilowe zawieszenie tych zajęć wynika między innymi z sezonu urlopowego i koniecznością wykorzystania urlopu oraz wypoczynku instruktorów.