Półmetek wakacji za nami – podsumowanie - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Półmetek wakacji za nami – podsumowanie

Data publikacji 07.08.2017

Jak każdego roku nad naszym bezpieczeństwem czuwają prudniccy policjanci. Można nas spotkać tam, gdzie wypoczywacie. A wszystko po to, abyśmy z wakacji powrócili tylko z dobrymi wspomnieniami.

Wakacje to czas wyjazdów i zdecydowanie większej ilości autokarów poruszających się po drogach naszego województwa oraz powiatu. Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy. Na czas wakacji w całym województwie opolskim uruchomione zostały punkty kontroli autokarów. Kontrolę taka może zgłosić każdy - rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej.

Ponadto policjanci ruchu drogowego monitorują bezpieczeństwo na drogach, kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdego dnia prudniccy funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców. W trakcie wakacji skontrolowano 1 700 pojazdów oraz przeprowadzono 4 000 kontroli trzeźwości kierujących.

Od początku wakacji na terenie powiatu prudnickiego  doszło do 2 wypadków drogowych i 47 kolizji w których 2 osoby odniosły obrażenia ciała. 5 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości, a 2 po użyciu alkoholu.

Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Przypominamy i apelujemy by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów i pamiętali o swoich pasażerach, w szczególności o dzieciach i o nie pozostawianiu ich samych w pojazdach  podczas robienia zakupów.

  • Podsumowanie, wakcji