Kierowca z promilami zatrzymany dzięki zgłoszeniu - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Kierowca z promilami zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Data publikacji 24.08.2017

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez prudnickich policjantów po telefonicznym zgłoszeniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego 41-latka. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu oraz wysoka kara grzywny.

Dyżurny prudnickiej policji otrzymał informację, że w kierunku miasta od strony Głogówka jedzie fiat linea, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Według świadka pojazd miał poruszać się „zygzakiem”.

Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał wszystkim podległym patrolom. Już kilka minut po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 41-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że mieszkaniec Nysy miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Teraz 41-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi mu nawet do 2 lat więzienia,  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Przekazane przez świadka informacje i zdecydowana reakcja policjantów, być może zapobiegły tragedii na drodze.