Aktualności

Obywatel Białorusi i Czech zatrzymany podczas akcji „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 05.09.2017

Blisko 600 skontrolowanych kierowców. Niestety wśród nich policjanci zatrzymali 4, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji „Alkohol i narkotyki” przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych  policjanci z prudnickiej komendy prowadzili akcję pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu.

W trakcie zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 600 kierujących, których poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W dwóch przypadkach byli to obcokrajowcy. Obywatel Białorusi i Czech solidarnie „wydmuchali” ponad promil alkoholu. Obaj kierowali osobowymi oplami.

Tego typu akcje, prowadzone przez policjantów w całym kraju, mają na celu uświadomienie kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających oprócz utraty prawa jazdy grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

  • Obywatel Białorusi i Czech zatrzymany podczas akcji „Alkohol i narkotyki”
  • Obywatel Białorusi i Czech zatrzymany podczas akcji „Alkohol i narkotyki”
  • Obywatel Białorusi i Czech zatrzymany podczas akcji „Alkohol i narkotyki”