Miał ponad pół promila i przekroczył dozwoloną prędkość - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Miał ponad pół promila i przekroczył dozwoloną prędkość

Data publikacji 25.09.2017

Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 36–latka, który kierował volkswagenem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Mieszkańcowi gminy Biała grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24 września), tuż po godzinie 12:00 w miejscowości Dębina. Prudniccy policjanci ruchu drogowego w trakcie monitorowania prędkości pojazdów zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał 84 km/h - przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.

W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało, że 36-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wracał z kościoła.

Mieszkańcowi gminy Biała policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.