Wojewódzki Turniej Rowerowy - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Wojewódzki Turniej Rowerowy

Data publikacji 17.10.2017

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku odbył się Wojewódzki Turniej Rowerowy dla uczniów klas gimnazjalnych Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Udział w nim wzięło 24 uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych województwa opolskiego. Zawody odbyły się w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II” dofinansowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

11 października 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku odbył się Wojewódzki Turniej Rowerowy dla uczniów klas gimnazjalnych Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Udział w nim wzięło 24 uczniów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych województwa opolskiego: Krapkowic, Głogówka, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa, Nysy i Prudnika.

W ramach turnieju zorganizowano siedem konkurencji. Były to: rowerowy tor przeszkód, rzut oponą rowerową do celu, jazda wokół pachołków, sztafeta, ósemka, kręcenie kołem rowerowym (pomiar prędkości) oraz przejazd odcinka drogi w jak najdłuższym czasie „wyścig żółwia”.

Rywalizacja przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze, przy udziale szczególnych gości - Policusia i Orła Powiatowego, którzy dostarczyli wiele radości. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci kasków rowerowych, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Prudniku. Ponadto, Kuratorium Oświaty w Opolu ufundowało dla wszystkich uczestników turnieju klucze rowerowe.

W kategorii klas gimnazjum ZET zwycięzcami zostali:  

Bartłomiej Rembisz z SOSW w Nysie - I miejsce,

Tobiasz Weiss z SOSW w Prudniku - II miejsce,

Rafał Szlotawa z SOSW w Głogówku - III miejsce.

W kategorii SPdP zwycięzcami zostali:

Michał Samborski z SOSW w Prudniku - I miejsce,

Tadeusz Kapera z SOSW w Krapkowicach - II miejsce,

Krzysztof Witek z SOSW w Głogówku - III miejsce.

W turnieju uczestniczyli również zaproszeni goście: Opolski Wicekurator Oświaty Artur Zapała, Wicestarosta Krzysztof Barwieniec, Przewodniczący Komisji Edukacji i Bezpieczeństwa Publicznego Ryszard Kwiatkowski, Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podinsp. Krzysztof Urban, Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. Kamil Perewizny, Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Damian Smolski i Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak.

Nagrody zostały wręczone przez: Opolskiego Wicekuratora Oświaty Artura Zapałę, Wicestarostę Krzysztofa Barwieńca i Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku podinsp. Krzysztofa Urbana. Dla uczestników i gości turnieju uczniowie klas gastronomicznych SOSW w Prudniku przygotowali poczęstunek.

Zawody odbyły się w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II” dofinansowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy
  • Wojewódzki Turniej Rowerowy