Droga to nie tor wyścigowy – kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Droga to nie tor wyścigowy – kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali kolejnych 2 piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Opola, który w terenie zabudowany jechał blisko 120 km/h. Wszyscy mężczyźni stracili już prawo jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci z prudnickiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Do zatrzymania piratów drogowych  doszło w Łące Prudnickiej.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec Opola, który pędził osobowym volkswagenem 117 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 107 km/h miał na liczniku podróżujący skodą 40-letni mieszkaniec Katowic. 

Mężczyźni już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że jesień to wcześniej zapadający zmrok, mgły, silny wiatr, opady deszczu, leżące na drodze liście. To wszystko utrudnia jazdę, sprawia, że kierowanie samochodem staje się wyzwaniem i wymaga dużej koncentracji.