Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł z narkotykami - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł z narkotykami

Data publikacji 23.01.2018

Dzielnicowy z Białej, zatrzymał 29-latka, który miał prawie 65 gramów marihuany oraz amfetaminy. Mężczyzna dodatkowo poszukiwany był za przestępstwa narkotykowe. Mieszkaniec Prudnika wpadł podczas kontroli drogowej pomimo, że miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

18 stycznia, tuż po godzinie 20:00 dyżurny policji otrzymał informację, że drogą wojewódzką 414 w kierunku miejscowości Biała jedzie osobowe daewoo. Kierujący tym pojazdem według zgłoszenia miał „dziwnie” zachowywać się na drodze oraz jechać z włączonymi światłami awaryjnymi.

Oficer dyżurny na miejsce natychmiast skierował dzielnicowego z miejscowego posterunku. Interweniujący funkcjonariusz zatrzymał pojazd do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że 29-letni kierowca poszukiwany był do odbycia kary więzienia za przestępstwa narkotykowe. To jednak nie był koniec problemów tego mężczyzny.

W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 65 gramów marihuany oraz amfetaminy. Jakby tego było mało, okazało się, że 29-latek kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego.

Mieszkaniec Prudnika został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego. Wcześniej jednak usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Za taki czyn grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

  • Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł z narkotykami
  • Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe wpadł z narkotykami