Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 20.02.2018

Trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W trakcie tych kilku dni, mieszkańcy regionu, będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad. Podobnie, jak w latach ubiegłych, w działania te włączyli się również prudniccy policjanci, którzy wspólnie z pracownikami innych instytucji udzielają porad.

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 23 lutego. Celem akcji, jak co roku, jest przypomnienie o potrzebie ochrony interesów oraz konieczności niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku od poniedziałku do piątku porady prawne udzielane będą w godzinach 10:00-18:00. Natomiast w sobotę w godzinach 11:00-13:00.