Podejrzany o zabójstwo zatrzymany przez prudnickich policjantów - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany przez prudnickich policjantów

Data publikacji 14.06.2019

Prudniccy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych już w kilka godzin po popełnionej zbrodni. Okazało się, że ukrywał się w okolicznych lasach. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 6 czerwca br. Jak ustalili śledczy, na jednej z posesji w gminie Biała  w powiecie prudnickim, doszło do awantury pomiędzy mężczyzną a kobietą. To wtedy 45-letni mężczyzna miał zadać kilkadziesiąt ran kłutych swojej partnerce.  Kobieta w wyniku odniesionych ran zmarła. Bezpośrednio po tym, agresywny mężczyzna, oddalił się z miejsca.

W poszukiwania niebezpiecznego napastnika zaangażowane zostały wszystkie siły i środki znajdujące się w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. W szeroko zakrojone działania włączyli się również policjanci z ościennych powiatów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W wyniku akcji poszukiwawczej, już po 3 godzinach od zabójstwa, mężczyzna został zatrzymany przez prudnickich funkcjonariuszy.

Będący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady i dowody w tej sprawie. Kryminalni wraz z prokuratorem wykonywali czynności w ramach śledztwa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zbrodni. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. 45-latkowi grozi teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

  • Zatrzymany mężczyzna doprowadzany przez 2 policjantów
    PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZATRZYMANY PRZEZ PRUDNICKICH POLICJANTÓW!!
  • Zatrzymany mężczyzna doprowadzany przez policjantów
    PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZATRZYMANY PRZEZ PRUDNICKICH POLICJANTÓW!!
  • Zatrzymany mężczyzna doprowadzany przez policjantów
    PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZATRZYMANY PRZEZ PRUDNICKICH POLICJANTÓW!!