Dzień „Otwartych Drzwi” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Dzień „Otwartych Drzwi” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu

Data publikacji 06.06.2017

8 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbędzie się dzień „Otwartych Drzwi”. W budynku KWP Opole zwiedzający będą mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w Laboratorium Kryminalistycznym, zwiedzić strzelnicę policyjną, a także salę konferencyjną oraz gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Zwiedzanie będzie się odbywało w godzinach od 09.00 do 14.00. W tym czasie chętni będą mogli przyjść do budynku KWP w Opolu, który znajduje się przy ul. Korfantego 2 i zobaczyć jak na co dzień pracują opolscy policjanci. Chętni zwiedzający będą grupowani w holu na parterze, obok biura przepustek KWP w Opolu.

Policjant - przewodnik grupy, będzie oprowadzał po poszczególnych stanowiskach pracy, w laboratorium będzie można zobaczyć pracownie: daktyloskopii, traseologii czy pracownię badań dokumentów. Następnie chętni przejdą do sali konferencyjnej, gdzie odbywają się narady kierownictwa opolskiej Policji, niewątpliwą atrakcją będzie również możliwość zobaczenia sekretariatu i gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Zwiedzający obejrzą również nowoczesną strzelnicę policyjną, gdzie na co dzień funkcjonariusze ćwiczą swoje umiejętności.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem komendy proszone są o wzięcie ze sobą dokumentu tożsamości.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

  • Dzień „Otwartych Drzwi” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu