22-latek przez miasto pędził ponad 120 km/h – stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

22-latek przez miasto pędził ponad 120 km/h – stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.07.2017

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci zatrzymali 22-latka, który o ponad 60 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Młody kierowca już stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

16 lipca, tuż po północy prudniccy policjanci ruchu drogowego na terenie miasta zatrzymali osobowego seata. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. W terenie zabudowanym mężczyzna gnał swoim samochodem z prędkością 121 km/h, pomimo, że w tym czasie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h.

Piratem drogowym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Biała. Młodemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach koszty ponoszą także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.