Wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie powiatu prudnickiego - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie powiatu prudnickiego

Data publikacji 31.08.2017

Opolscy policjanci na terenie powiatu prudnickiego przeprowadzili wojewódzką akcję „Prędkość”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze przeprowadzili blisko 150 kontroli drogowych, z pośród tej liczby ponad 60 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

Wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna szybkość, z jaką poruszają się kierowcy. Dlatego we wtorek (29 sierpnia), na drogach powiatu prudnickiego została przeprowadzona wojewódzka akcja „Prędkość”. W działaniach oprócz policjantów z Prudnika brali również udział funkcjonariusze z Opola, Nysy, Krapkowic, Głubczyc oraz Kędzierzyna – Koźla.

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze przeprowadzili blisko 150 kontroli drogowych. Spośród tej liczby 61 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkości. Policjanci do tej akcji wykorzystali m. in. wideorejestrator oraz ręczne mierniki prędkości. Działania miały na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach koszty ponoszą także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc – nie tylko na czas działań „Prędkość” – o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

  • Wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie powiatu prudnickiego
  • Wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie powiatu prudnickiego
  • Wojewódzkie działania „Prędkość” na terenie powiatu prudnickiego