Działania „Prędkość” - w trosce o bezpieczeństwo podróżujących - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Działania „Prędkość” - w trosce o bezpieczeństwo podróżujących

Data publikacji 09.01.2018

Prudniccy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu. Działania były skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony piątek na drogach powiatu prudnickiego kierowcy mogli spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Działania były skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali także trzeźwości kierowców oraz to czy dzieci były przewożone we właściwy sposób.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów. Dla 26 kierowców kontrola zakończyła się mandatem ze względu na przekroczenie dozwolonej prędkości.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.