Bezpieczne ferie - spotkania z dziećmi na półkoloniach - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Bezpieczne ferie - spotkania z dziećmi na półkoloniach

Data publikacji 24.01.2018

Ferie to czas odpoczynku i relaksu. To także okres kiedy policjanci częściej niż zwykle spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkań, funkcjonariusze mówili o sposobach bezpiecznego, ale też i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Prudniccy policjanci jak co roku podczas ferii zimowych spotykają się z dziećmi przypominając im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w trakcie spotkań mówią jak bezpiecznie spędzać wolny czas, przestrzegają przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz przypominają im jak się zachować, gdy napotkają błąkającego się psa.

Policjanci ostrzegają również jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych, na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych - dzięki którym dzieci będą widoczne na drodze, a przez to bezpieczne.

Pamiętajmy, że nawet podczas zimowego odpoczynku możemy czynnie wpłynąć na bezpieczeństwo wokół nas. Wystarczy skorzystać z aktywnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej na stronie internetowej głubczyckiej Policji.

  • Bezpieczne ferie - spotkania z dziećmi na półkoloniach
  • Bezpieczne ferie - spotkania z dziećmi na półkoloniach
  • Bezpieczne ferie - spotkania z dziećmi na półkoloniach