Trzeźwy poranek” na terenie powiatu prudnickiego - Aktualności - KPP Prudnik

Aktualności

Trzeźwy poranek” na terenie powiatu prudnickiego

Data publikacji 06.02.2018

Blisko 400 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci ujawnili 1 osobę, który zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich i opolskich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Wczoraj (5 lutego), od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu prudnickiego kierowcy mogli zobaczyć więcej niż zwykle policyjnych patroli. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierujących. Wśród tej grupy osób zatrzymali 1 kierowcę, który zdecydował się na jazdę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Głogówku. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek kierujący osobowym volkswagenem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci mężczyźnie już zatrzymali prawo jazdy.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.